House of Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

House of Night

Училище за вампири
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Спечелете "Изпепелена"!

Go down 
+36
vampiregirl88
pufi_kz
darker than black
Angell_from_Hell
vamp_lady898
kokalwe
Selene
mimsy
antonina
sity girl18
Zoq
sis0
tempted_95
rose_hatayaii
Lenichka0223
starokina
night
aDiToO0
mime93
fallen_angel
perla333
irinka
ivencety
djill_christian
imm0rtal
lazy
crazy_954
swetim
mitencetoy
sisinata
Дени
bianka
Izida
Lara
SummerWhite
Neko
40 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Angell_from_Hell

Angell_from_Hell


Брой мнения : 21
Join date : 12.12.2010

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyПет Яну 28, 2011 12:55 am

Аз също се включих, ама както съм си завей прах и забравих да си изпратя името от форума надявам се не е голям проблем.

И късмет на всички
Върнете се в началото Go down
Neko
Admin
Neko


Брой мнения : 276
Join date : 13.02.2010
Age : 34

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyПет Яну 28, 2011 2:47 am

ivencety написа:
пратих си писмото.

Не си ми написала от кой град си. Прати ми повторно писмо САМО с данните за града си.
Върнете се в началото Go down
aDiToO0

aDiToO0


Брой мнения : 9
Join date : 05.01.2011

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyПет Яну 28, 2011 5:00 am

включих се Very Happy може ли да ми уведомите ако има нш нередно Smile
Върнете се в началото Go down
darker than black

darker than black


Брой мнения : 7
Join date : 07.12.2010
Age : 30

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyПет Яну 28, 2011 4:07 pm

аз вече си изпратих есето, но не съм отбелязала каква книга искам. Това проблем ли ще е ако случайно спечеля?
Върнете се в началото Go down
Neko
Admin
Neko


Брой мнения : 276
Join date : 13.02.2010
Age : 34

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyПет Яну 28, 2011 6:50 pm

darker than black написа:
аз вече си изпратих есето, но не съм отбелязала каква книга искам. Това проблем ли ще е ако случайно спечеля?

Да, проблем е. Все пак при евентуална победа за теб, наградата си я избираш ти +задължителната "Изпепелена". Ако е възможно, пиши пак на същия имейл с трите си имена и това каква награда искаш.
Върнете се в началото Go down
pufi_kz

pufi_kz


Брой мнения : 7
Join date : 13.02.2010
Age : 27

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyПет Яну 28, 2011 10:21 pm

Нали можем все още да участваме, понеже дълго време нямах интернет и сега видях за конкурса по пощата..?
Върнете се в началото Go down
vampiregirl88

vampiregirl88


Брой мнения : 150
Join date : 03.09.2010
Age : 32
Местожителство : Юпитер :Д

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyПет Яну 28, 2011 11:16 pm

И аз пратих току що Very Happy bounce
Върнете се в началото Go down
Neko
Admin
Neko


Брой мнения : 276
Join date : 13.02.2010
Age : 34

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyСъб Яну 29, 2011 12:19 am

pufi_kz написа:
Нали можем все още да участваме, понеже дълго време нямах интернет и сега видях за конкурса по пощата..?

Да, можеш, но побързай, срока е до 12 тази нощ Smile. Ако получа писмото ти след това, няма да го разгледам, затова се активизирай.
Върнете се в началото Go down
pufi_kz

pufi_kz


Брой мнения : 7
Join date : 13.02.2010
Age : 27

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyСъб Яну 29, 2011 1:10 am

Само един въпрос..долу горе каква големина на буквите, понеже се променя и големината на текста?
Върнете се в началото Go down
ivencety

ivencety


Брой мнения : 30
Join date : 23.04.2010

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyСъб Яну 29, 2011 1:49 am

ivencety написа:
пратих си писмото.



Не си ми написала от кой град си. Прати ми повторно писмо САМО с данните за града си.

сега отново пратих писмото.Този път само с данните за града ми.Надявам се,че всичко ще е наред този път. Smile
Върнете се в началото Go down
mitencetoy

mitencetoy


Брой мнения : 14
Join date : 07.12.2010

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyСъб Яну 29, 2011 2:02 am

Изпратих и своето писмо, всичко наред ли е с него? Smile
Върнете се в началото Go down
Silvi

Silvi


Брой мнения : 65
Join date : 16.09.2010
Age : 30

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyСъб Яну 29, 2011 4:29 am

И аз изпратих писмото си, малко в последния момент, но напоследък правя всичко така. Very Happy Дано всичко е наред с писмото ми. Успех на всички! Smile
Върнете се в началото Go down
Neko
Admin
Neko


Брой мнения : 276
Join date : 13.02.2010
Age : 34

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyСъб Яну 29, 2011 5:01 am

pufi_kz написа:
Само един въпрос..долу горе каква големина на буквите, понеже се променя и големината на текста?

12 е супер.
Върнете се в началото Go down
antonina

antonina


Брой мнения : 28
Join date : 07.04.2010
Age : 31
Местожителство : варна

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyСъб Яну 29, 2011 5:29 am

Успех на всички!
Извинявам се ,че пратих в последния момент.
Върнете се в началото Go down
monicka__




Брой мнения : 7
Join date : 15.01.2011
Age : 28
Местожителство : София

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyСъб Яну 29, 2011 5:07 pm

Кога ще бъдат обявени победителите ?! И къде ? Предполагам тук ?!
Върнете се в началото Go down
Neko
Admin
Neko


Брой мнения : 276
Join date : 13.02.2010
Age : 34

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyСъб Яну 29, 2011 9:02 pm

Получени са много писма. Обемът информация, която трябва да се прочете е ОГРОМЕН. Моля за търпение. Като евентуална дата за обявяване на спечелилите, слагам 1 февруари.
Моля до тогава да няма коментари от рода "Ама какво става", "Ама защо се бавите". Искаме да излъчим за победители най-добрите неща, а наградите не са кой знае колко много. Така че, търпение, вампири!!! Smile
Върнете се в началото Go down
crazy_954

crazy_954


Брой мнения : 84
Join date : 25.06.2010
Age : 28
Местожителство : гр.Ямбол

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyСъб Яну 29, 2011 9:08 pm

celest_skellyn написа:
Получени са много писма. Обемът информация, която трябва да се прочете е ОГРОМЕН. Моля за търпение. Като евентуална дата за обявяване на спечелилите, слагам 1 февруари.
Моля до тогава да няма коментари от рода "Ама какво става", "Ама защо се бавите". Искаме да излъчим за победители най-добрите неща, а наградите не са кой знае колко много. Така че, търпение, вампири!!! Smile

Подкрепям те. Уважаеми потребители, от сега обявявам старт на играта " Мълчанка относно резултатите" Smile
Разбира се можем да си пожелаваме успех едни на други, но да не питаме нищо за резултатите до 1 Февруари. Дано разбирате, че не лесна работа да играеш на "учител" и да провериш всичките писма... Laughing

И така аз съм пръв: УСПЕХ НА ВСИЧКИ ИГРАЧИ
Върнете се в началото Go down
http://eclipsethemovie.com
vampiregirl88

vampiregirl88


Брой мнения : 150
Join date : 03.09.2010
Age : 32
Местожителство : Юпитер :Д

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyСъб Яну 29, 2011 11:44 pm

Ами аз съм съгласна с crazy_954, за всичко, което каза. И е много добра идея това с "Мълчанката относно резултатите"... така че Късмет на всички и нека най-добрите да победят. Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 78622 Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 492286
Върнете се в началото Go down
SummerWhite

SummerWhite


Брой мнения : 197
Join date : 19.05.2010
Age : 30
Местожителство : Mystic Falls

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyНед Яну 30, 2011 1:19 am

абе к'во става с резултатите??? confused
Хахах шегувам се Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://nagradite.net/SummerWhite
rose_hatayaii

rose_hatayaii


Брой мнения : 25
Join date : 10.09.2010

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyНед Яну 30, 2011 1:34 am

Хайде и аз да пожелая успех на всички участници Smile
Върнете се в началото Go down
ivencety

ivencety


Брой мнения : 30
Join date : 23.04.2010

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyНед Яну 30, 2011 2:19 am

успех и от мен Smile
Върнете се в началото Go down
aDiToO0

aDiToO0


Брой мнения : 9
Join date : 05.01.2011

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyНед Яну 30, 2011 5:10 am

успех и ,колкото и банално да звучи, нека спечелят най-добрите ! Smile
Върнете се в началото Go down
night

night


Брой мнения : 114
Join date : 06.06.2010
Age : 31
Местожителство : В дома на Нощта

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyНед Яну 30, 2011 6:33 pm

Успех сладури! Според мен всеки участвал има право да спечели! Very Happy
Върнете се в началото Go down
swetim

swetim


Брой мнения : 56
Join date : 05.01.2010

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyНед Яну 30, 2011 6:41 pm

Успех и от мен.
Върнете се в началото Go down
mitencetoy

mitencetoy


Брой мнения : 14
Join date : 07.12.2010

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyНед Яну 30, 2011 8:57 pm

Нямам търпение вече! Усещам, че конкуренцията е голяма!
Успех на всички!
Върнете се в началото Go down
sisinata

sisinata


Брой мнения : 11
Join date : 25.09.2010

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyНед Яну 30, 2011 11:10 pm

Успех на всички и от мен! Нека всички да са доволни(въпреки, че няма как да стане това)!
Върнете се в началото Go down
Lara

Lara


Брой мнения : 171
Join date : 04.11.2010
Age : 30

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyНед Яну 30, 2011 11:18 pm

Мога да кажа единствено,че докопалите се до тази книга първи ще са големи късметлии! Laughing
Върнете се в началото Go down
Neko
Admin
Neko


Брой мнения : 276
Join date : 13.02.2010
Age : 34

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Резултати от конкурса "Спечелете "Изпепелена"   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyНед Яну 30, 2011 11:36 pm

Готови сме с резултатите!Изборът беше труден, имаше много кандидати. Но след дълго умуване, победителите са..



ivencety

djill_christian

Дени

imm0rtal

fallen_angel




Ето и творбите на победителите
:




ivencety


Да обичаш,това значи да бъдеш направен от сълзи и въздишки,от пламък и вярност,докато не се превърнеш в купчина пепел.
Шекспир

Два свята,два избора,две решения.Всичко е толкова просто,но и същевременно толкова трудно.
Стоим насред пропастта,впили поглед един в друг.Въпреки,че знаем, че всеки момент може да дойде края,не сме уплашени и продължаваме да се държим за ръце.Ти ме гледаш в очите,без да пророниш и дума.Една неканена сълза се стича по бузата ти,аз я попивам с устни.Протягаш ръка и прекарваш пръсти през един кичур коса,който неканено се е настанил пред очите ми.Сякаш всичко в този ден е просто нереално.Небето обагрено от пъстри цветове и безброй птички,които като щит са ни заобиколили и тананикат своята вълшебна песен.Цветята танцуват под напора на вятъра,който ги води в своя ритъм.Всичко изглежда като излязло от приказка,но за съжаление знам,че не е истина.Всеки момент ще се събудя и отново ще се срещна лице в лице със суровата реалност.Ще трябва да се изправя очи в очи с него и да му съобщя,решението,което съм взела.
Нещо иззвъня,извърнах глава и погледнах часовника.Беше седем часа сутринта.Бях сигурна,че ти звъниш на вратата,в очакване на своя отговор.
„Часът на истината настъпи.”- помислих си.(...)

djill_christian


Изпепеляване

Затворих телефона. Не я обичах, а ме болеше. Не я обичах, така й казах, а ме болеше. През главата ми премина една мисъл. За един миг само за миг помислих обратното, но не бях готов да приема такава мисъл. Та ние едва се познавахме! Бяхме се виждли няколко пъти за час два и то напълно случайно.
Сега се замислих за тази случайност. Сетих се за Цеци и това, което тя беше направила, за да станат Иван и Жужа гаджета. Тя беше там на всяка една „случайна“ среща. И като се замислих, че това може да е причината за срещите ни се почувствах още по-сигурен в това, което казах последно по телефона.
Това, което се случи между Иван и Жужа ми беше достатъчно, за да избягвам всяко момиче, с което Цеци ме запознава. Той й изневери още в първата седмица, а горката Жужа разбра едва месец след това, но тогава вече всичко беше ясно - те просто не бяха един за друг. Какво си беше помислила Цеци, когато ги е срещала и висяла на главите им, докато не се вземат. Двамат бяха толкова различни, че направо се изгориха, когато се събраха. Всеки се опита да доминира над другия.
Но някак си мислех, че този път не беше така. Аделина не приличаше по нищо на Жужа. Тя беше по-затворена в себе си, смееше да използва думи като „обичам“, за да изрази чувствата си в техния пълен обхват. Поведението ѝ, начина, по който се изразяваше, излъчването й... И хубава беше. Сега се замислих за всички тези неща. Всичко в нея казваше, че не лъже.
Не я обичах, а болеше. Болеше, та не се търпи. Спомних си и какво каза точно преди да затворя: „Изгори ме!“ Изгорих, значи? Изгорих нея с думи, които исках да чувствам. А себе си? Осъзнах, че се лъжа. Винаги съм се лъгал. Сам се изпепелявах от това, че я харесвах (ако не и повече) и се лъжех за обратното.
Ах, каква дума „изпепелявах“! Какво може да изпепелява? Огън? Огънят те гори, изгаря те, но скоро престава. И изведнъж се уплаших. Нея изпепелих. Чувствата ми са огън, които я е изгорил за кратко, но той никога не е преставал да гори в мене. Собствените ми чувства, емоции, въодушевление и тъга са горели в мене откакто се помня, а аз като една затворена пещ, от която огънят не може да излезе, а само се връща и продължава безкрайно да ме гори, изгаря, та чак ме изпепелява. Това беше точната дума - изпепелява ме и дори още повече - изпепелявам се като потискам чувствата си. Аз наистина я харесвах.
Без да чакам и миг грабнах телефона и само с две копчета набрах последния набран номер. Сигнал свободно, втори и линията се отвори.
„Да?“ чух тъжен глас отсреща. Явно дори не беше погледнала кой звъни.
„Ади...“ направих кратка пауза, за да се убедя в точния ред на думите, които желаех да изрека, за да освободя чувствата си. „Каза, че те изгорих... Може ли да ми простиш за това? Реших, че себе си нараних много повече, като те излъгах. Изпепелих душата си, Ади.“
„Излъгал? Изпепелил душата си?“ тя звучеше объркана, но някак усещаше какво исках да й кажа.
„Да, излъгах. Обичам те и не искам повече да изпепелявам душата си със собствените си чувства като ги потискам... Искаш ли да се видим след половин час?“
Вместо отговор получих най-радостния писък, който бях чувал и това донесе усмивка на лицето ми. Тя дори каза къде да се срешнем, но едва я разбрах. Когато затворих бях сигурен, че няма вече да ме боли, но бях сгрешил. Сърцето ми биеше силно и много бързо, дишах учестено и бях щастлив. Чувствата ми продължаваха да ме изпепеляват отвътре, но вече не ми пукаше. Имах с кого да споделя огъня. Човек, който желае да сподели изпепеляването с мен.
Обичах я, а ме болеше. Освободих чувствата си и се изпепелих. Винаги съм мислил, че това е лошо, а то всъщност било най-доброто усещане на този свят.

Дени


"Не само огънят може да те изпепели"


Юни е. Днешният ден е най – дългият в годината. Но той вече е към края си. Навън слънцето постепенно залязва зад красивата планина, която се вижда отвъд езерото и гората. Последните слънчеви лъчи се заиграват невероятно дълго върху водната повърхност, сякаш нежелаещи да си тръгнат и да бъдат заменени от лунното сияние. Съчетанието между изумрудено синята студена вода на езерото и топлите изпепеляващи лъчи на лятното слънце създаваха сюреалистично усещане за сблъсък между две вселени, всяка по своему прекрасна.
Приближих се по - близо до водата, за да мога да видя по - добре съвършено гладкия огледален образ на леко притъмнялото и на места розово небе, който се образуваше в нея. В ръката си носех маргаритка. Реших, че ако пусна цветето в езерото би изглеждало така сякаш то е част от небето и затова го сторих.
Нежният бял цвят се понесе бавно, носен от невидимите вълнички, точно по посока на слънчевото отражение и се зачудих дали слънцето в огледалното си образ би могло да изпепели моето цвете.
И тогава в съзнанието ми изплува неговият лик. Красивите му сини очи, сякаш океан, ме гледаха така далечно и студено, напомняйки ми за езерната вода. Самото му същество напомняше по обаяние и неповторимост слънцето, а аз сякаш бях цветето, което несъзнателно, но неумолимо искаше да се докосне до своя слънчев диск, дори и с цената на това да бъде изпепелено.
Защо той беше така далечен, защо беше така недосегаем? Осъзнавах, че това, което се беше случило, нямаше значение за мен, и той трябваше да го знае, за мен беше важен той, това да сме заедно, да се опитаме да сме щастливи. Защото сякаш само той, моето слънце, даваше смисъл и светлина в дните ми, безкрайност в мечтите и сигурност в желанията.
Маргаритката се беше приближила още повече до слънчевото отражение, чиито реален облик обаче започна да се скрива зад хребета. Така ли щеше да стане и с нас? Щеше ли той да изчезне така, както се беше появил, случайно, неочаквано, без никой да подозира или дори да се надява?
Лъхна ме прохладен вятър идващ от запад, но той донесе не само студ, а и страх. Последният нахлу в сърцето ми породен от факта, че осъзнах … ТОЙ щеше да разбие сърцето ми! Моето слънце щеше да залезе, донасяйки със себе си безкраен студ и тъмнина, спътниците на загубената любов. Но този път нямаше да има изгрев, любовта нямаше да се възроди като феникс от приказките. Щеше да залезе, щеше да изчезне, щеше да изгрее, може би, но не за мен, а някъде другаде, оставяйки след себе си шепа пепел в залеза на самотата, в залеза на любовта.
Белият цвят беше се придвижил до отражението на злания диск във водата, но, разбира се, беше непокътнат. Беше си същият, но някак застинал. Слънцето не би могло да го изгорило, та това във водата бе просто негов двойник. Тогава разбрах, че не само огънят може да те изпелели, не само той може да те изгори. Има далеч по-страшни неща от него. Те настъпват точно тогава, когато огъня спре да гори и настъпи времето на изпепеляващата болка от ехото на изгубените безвъзвратно любов и смисъл.

imm0rtal


Преди три месеца бих започнала с "Любовта за всички ни е...". Много пъти изтривах и пренаписвах тези пет думи, чудейки се дали това наистина съм аз. Преди три месеца бих започнала да ви говоря колко умопомрачително приятно е чувството на любовта. Като пламък, галещ нежно кожата. Въпреки че реално погледнато, никога не съм смятала така. Не. Реших този път да открия душата си и да ви разкажа какво точно за мен значи "изпепеляване". Направо до основи. И както никога, ще бъда откровена и неподправена, ще ви говоря от сърце.

Бих започнала с началото. Ако знаех къде точно е то. Началото на какво, може би бихте попитали вие. И аз бих ви казала: "Началото на всичко, което ме накара да изменя възгледите си, живота, приятелството и представата си за вечното и мъчително изкушение - любовта." Само че наистина не зная как започна всичко. Може би имате представа, че един човек може да бъде променен в много отношения от много различни и дори противопоставящи се едно друго неща. Истина е. Ето как се случи при мен.

Мисля, че всичко започна с един прост разговор. При всекиго може да започне така. Защото съзнателно или не, говорейки ние казваме много повече от това, което думите в действителност могат да кажат. Ние показваме мислите и чувствата си чрез мимики, знаци и хиляди други намеци, които просто са заложени в природата ни. И все пак, най-добрия преносител на енергия от един на друг човек, винаги остават очите. "Очите са огледало на душата" и това е абсолютна истина. Чрез един поглед можем бегло да отгатнем какво наистина се случва в главата на събеседника ни. Това е факт, който не може да се изучи, преповтаря и сдъвква отново и отново в училище, защото по този начин ще изгуби смисъла си. Нищо не може да бъде истински научено ако не се почувства със сърцето. Точно както се случи с мен.

Преди известно време аз погледнах в едни синьо-сиви, менящи се непрестанно очи и за тези няколко секунди, за този кратък и съвсем бегъл поглед, равностоен на едно ръкостискане, моя живот кривна в друга лента, за чието съществувание аз никога не бях подозирала. Но ето, имаше такава. Той запали цигарата си със запалката и сякаш някак аз се превърнах в негова цигара. Изсмуквана от скрити желания, разделяна на хиляди малки изгорели парченца и ненужна след изчерпване.

"Любовта е като огън. Но дали ще стопли сърцето ви, или ще изгори го основи къщата ви, е трудно да се каже“. Всичко мое изгоря преди много време. До основи. И не остана нищо друго освен пепел. Пепел, от която не вярвам да се възродя. Уви, фениксите са редки същества, които по нищо не приличат на мен. Изгорена на клада, дълго и мъчително. Точно такава съм аз. Като вещица, погрешно осъдена в любовни магии. Не. Просто влюбена. Безнадеждно и абсолютно непозволено при това. Грешно и твърде глупаво, направо жалко от моя страна...
И повярвайте ми, не само огъня може да ви изпепели.


fallen_angel
l


Огънят несъмнено е нещо силно.Нещо изпепеляващо,горещо и възпламеняващо.Той може да ни навреди,но може и да ни помогне.Възможно е да ни убие или да ни стопли.Но не само той може да ни „запали”.
Любовта,е вторият огън на света.Втората така изгаряща сила.От която не се умира направо.Силата която може да ни накара да полетим,но и във всеки момент може да отреже крилата ни.Чувството на пърхащите пеперуди в стомаха,пламването на телата ни при вида на любимите хора и болката,сякаш изгаряме след тежка раздяла.
Любовта е като огъня.Обхваща всичко до което се докосне.Поглъща го.И след тях не остава нищо.ТОЙ покосява нивите,след които плодородието си отива.ТЯ обхваща сърцето и душата и след това ги изтръгва.
Но и след двете,когато мине време и завали дъжд,когато изгрее следващото жарко слънце,реколтата се възтановява,откриваме нова любов.Заживяваме отново.Възтановяваме се.
Някои завинаги загиват под горещите пламъци.Някои не успяват да се спасят.Пречупват се от влиянието на изпепеляващата болка и за тях никога няма възтановяване,връщане от начало,нов живот или нова любов.Посевите загиват завинаги и на тяхно място не може да се посъди нищо ново.
По този начин си отиват хиляди.
Но никога не бива да се отказваме да започнем от начало с някои нов.Да възтановим щетите от пожара.
Болката е голяма и в двата случея.И накрая остава само пепел...
Но повечето,като феникси...СЕ ВЪЗРАЖДАТ ОТ ПЕПЕЛТА... ♥







ЧЕСТИТО НА СПЕЧЕЛИЛИТЕ!





Върнете се в началото Go down
perla333




Брой мнения : 75
Join date : 22.11.2009
Age : 29

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyНед Яну 30, 2011 11:57 pm

Честито хора Smile
Да си четете книжките с удоволствие Smile))
Върнете се в началото Go down
sis0

sis0


Брой мнения : 49
Join date : 01.11.2010
Age : 26
Местожителство : Varna

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyПон Яну 31, 2011 12:47 am

Чесито
Върнете се в началото Go down
crazy_954

crazy_954


Брой мнения : 84
Join date : 25.06.2010
Age : 28
Местожителство : гр.Ямбол

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyПон Яну 31, 2011 12:58 am

Честито.
Върнете се в началото Go down
http://eclipsethemovie.com
night

night


Брой мнения : 114
Join date : 06.06.2010
Age : 31
Местожителство : В дома на Нощта

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyПон Яну 31, 2011 1:12 am

Честито на победителите Smile
Върнете се в началото Go down
mitencetoy

mitencetoy


Брой мнения : 14
Join date : 07.12.2010

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyПон Яну 31, 2011 1:14 am

Имах големи очаквания да спечеля, но явно есето ми не е било толкова добро като останалите.

Честито на спечелилите! Наслаждавайте се на всяка страничка от книжката!
Върнете се в началото Go down
vampiregirl88

vampiregirl88


Брой мнения : 150
Join date : 03.09.2010
Age : 32
Местожителство : Юпитер :Д

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyПон Яну 31, 2011 1:16 am

Честито и от мен Very Happy
Върнете се в началото Go down
crazy_954

crazy_954


Брой мнения : 84
Join date : 25.06.2010
Age : 28
Местожителство : гр.Ямбол

Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 EmptyПон Яну 31, 2011 1:19 am

mitencetoy написа:
Имах големи очаквания да спечеля, но явно есето ми не е било толкова добро като останалите.

Честито на спечелилите! Наслаждавайте се на всяка страничка от книжката!

Мда. така е. Всеки участник малко или много е имал някакви очаквания да спечели.... Но какво да се прави, здраве да е. Ще има и други конкурси, в които да се пробваме. Хайде, горе главата! Знам, че е гадно, но ако имаше повечко награди със сигурност всички щяха да са доволни, но уви 5 са Smile
Върнете се в началото Go down
http://eclipsethemovie.com
Sponsored content





Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Изпепелена"!   Спечелете "Изпепелена"! - Page 3 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Спечелете "Изпепелена"!
Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Спечелете "Изкушена"
» Спечелете "Хекс Хол"
» Спечелете "Пробудена"!
» Спечелете "Непокорна"!
» Спечелете "Момичето, което можеше да лети"

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
House of Night  :: Хората на Вярата :: Конкурси-
Идете на: