House of Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

House of Night

Училище за вампири
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Къде? Как? Колко?

Go down 
+3
sveti9505
zi.zany
melrose
7 posters
АвторСъобщение
melrose

melrose


Брой мнения : 635
Join date : 10.11.2009
Age : 32
Местожителство : somewhere over the rainbow...

Къде? Как? Колко? Empty
ПисанеЗаглавие: Къде? Как? Колко?   Къде? Как? Колко? EmptyСъб Юни 26, 2010 1:39 am

Въпросник, в който няма тревиални въпроси.
_________________________________________________________

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
9. Какво четеш в момента?
10. Коя е последната книга, която си купи?
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
12. Имаш ли любимо място/време за четене?
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)

Върнете се в началото Go down
zi.zany

zi.zany


Брой мнения : 350
Join date : 21.06.2010
Age : 28
Местожителство : an earthly paradise

Къде? Как? Колко? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде? Как? Колко?   Къде? Как? Колко? EmptyСъб Юни 26, 2010 6:32 am

1. Ами попринцип не ям докато чета.. няма как да държа книгата отворена ;ДД
2.И не пия също ;д
3.Ами идеята да драскам по книгата не ме ужасява но просто не го правя... ;д ако ми хареса някой момент си го записвам ^^
4.Отбелязвам последната прочетена страница или с някое листче, календарче или оставям книгата отворена ^^
5.Художествена от училище.. и нехудожествена по мое си желание ;дд обичам да чета стихотворения но никъде не мога да си намеря хубава книга със стихотворения ;х
6.Мога да спра по всяко време, но повечето случаи си прочитам главата докрая ^^
7.НЕ ;д ако книгата ми харесва ще я прочета..
8.Ами не попринцип . просто я подминавам а ако я срещна още веднъж питам някого който е в стаята например ;д
9.Нищо. Последно четох "Избрана".
10.Която си купих? хм не знам някоя от детските ми книжки ;д повечето ги взимам от библиотеката хаха.
11.Мога да чета и по няколко, но попринцип чета само по една защото иначе се обърквам.
12.Аами попринцип чета в къщи и по всяко време ;дд нямам любими места ;д
13.Поредици.. защото не искам да свършва ако е интересно ;д
14.Ами амии.. мисля че няма..
15.Разбъркано хаха ;дд
Върнете се в началото Go down
sveti9505

sveti9505


Брой мнения : 460
Join date : 24.01.2010
Местожителство : Пловдив

Къде? Как? Колко? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде? Как? Колко?   Къде? Как? Колко? EmptyВто Авг 31, 2010 2:38 am

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”? мии най-често ям нещо много калоричноо (сладичко)
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш? нешо студено и с лед
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?оххх!!! как ще драскам по книгата,това ми звучи нелепо
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена? книгоразделителл или някоя хартиика
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете? художествена
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?мии повечето пъти се опитвам да я прочета ди краяя...
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни? даааа
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?дааа
9. Какво четеш в момента? метро 2033- Глуховски
10. Коя е последната книга, която си купи? Вампирски дневници:завръщането: свечеряване
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?по 100 наведнъж
12. Имаш ли любимо място/време за четене? мм нее
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания? поредици
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?мм не
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.) по поредицаVery Happy
Върнете се в началото Go down
melrose

melrose


Брой мнения : 635
Join date : 10.11.2009
Age : 32
Местожителство : somewhere over the rainbow...

Къде? Как? Колко? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде? Как? Колко?   Къде? Как? Колко? EmptyВто Авг 31, 2010 7:44 pm

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
-Да, но гледам да не е нещо мазно, за да не цапам.
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
-Всичко, което има.
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
-Ако ми трябва за училище-подчертавам, но с молив, иначе-не.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
-със всичко подръка, било то календарче, ушички, телефон, дистанционо...
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
-Художествена.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
-Не, спирам когато си поискам. Освен, ако не ми е интересно де.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
-Да.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
-Не, питам майка.
9. Какво четеш в момента?
-"Мисия Лондон"
10. Коя е последната книга, която си купи?
-"Чрвено и черно" на Стендал
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
-Зависи. Понякога е една, понякога 10, зависи от книгите.
12. Имаш ли любимо място/време за четене?
-Леглото и училище. Но в даскалото е много шумно. Обичам и библиотеките.
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
-Отново зависи от книгите.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
-Да, Фитцджералд, Буковски и още няколко.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
-По името на автора.
Върнете се в началото Go down
mims

mims


Брой мнения : 127
Join date : 22.01.2010
Age : 29
Местожителство : prd

Къде? Как? Колко? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде? Как? Колко?   Къде? Как? Колко? EmptyНед Окт 03, 2010 4:37 am

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”?
Мда...;д Бисквиткии..Къде? Как? Колко? 118774
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш?
Нищо.
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява?
Никога не бих надраскала книгите си!
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена?
Кучешки ушички.
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете?
И двете.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време?
Задължително я прочитам..
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни?
Не мисля.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението?
Понякога.
9. Какво четеш в момента?
В момента нищо ;д.
10. Коя е последната книга, която си купи?
"Изкушена"
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж?
Амии..само веднъж четох две наведнъж,защото ми бяха малко скучни и едната така и не я прочетох :х..
12. Имаш ли любимо място/време за четене?
:д На дивана.
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания?
Поредици.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели?
Да.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.)
Ами..поредиците ми са подредени от първата до последната книга,която съм си купила. Smile
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000545605989
diditto

diditto


Брой мнения : 54
Join date : 07.11.2010
Age : 26
Местожителство : София

Къде? Как? Колко? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде? Как? Колко?   Къде? Как? Колко? EmptyНед Ное 07, 2010 6:24 pm

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”? - Ами...пица.
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш? - Кола или чай.
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява? - Не, не обичам да драскам по книгите си.
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена? - С книгоразделител.
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете? - И двете.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време? - Държа да прочета главата до края.
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни? - Не.
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението? - Не.
9. Какво четеш в момента? - Нищо. Прочетох "Измамена". Ще почвам да чета "Избрана" .10. Коя е последната книга, която си купи?
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж? - Първо прочитам една книга. И след това почвам другата.12. Имаш ли любимо място/време за четене?
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания? - Поредица от книги.
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели? - Да.
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.) - Ми... по ред /примерно: "Белязана", "Измамена", "Избрана" и т.н.).
Върнете се в началото Go down
c0lourblind-

c0lourblind-


Брой мнения : 47
Join date : 20.11.2010
Age : 29
Местожителство : on top of the world

Къде? Как? Колко? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде? Как? Колко?   Къде? Как? Колко? EmptyПон Ное 22, 2010 5:02 am

1. Похапваш ли докато четеш? Ако го правиш, коя е любимата ти “храна за четене”? - Амиии зависи по кое време на денонощието чета, но обикновено не го правя, защото съм непохватна и цапам книгите (или в опита си да ги държа с една ръка ги мачкам)
2. Какво обичаш да пиеш, докато четеш? - Мляко, кафе, чай.. Определено нещо топло за зимата. През лятото съм на вода (:
3. Отбелязваш ли си някакви пасажи и моменти в книгите или идеята да драскаш по книгата те ужасява? - Лепя си цветни офис-листчета (приличат на стрелкички) в началото на цитатите. След като завърша книгата си ги преписвам всичко, запазвам в отделни за всяка книга файлове и си ги бутам в електронната библиотека, а листчетата си заминават (или ако лепкат още ги ползвам за друга книга)
4. Как отбелязваш последната прочетена страница – книгоразделител, кучешки ушички (като прегъваш листа надолу), оставяш книгата отворена? - Отбелязвам си с какво ли не - листове, моливи, цели тетрадки и т.н.
5. Художествена или нехудожествена литература? Или и двете? - Подвеждащ въпрос и май поне 80% от отговорилите са написали "И двете", макар и да не четат исторически документи (например). Предпочитам художествена.
6. Държиш ли да прочетеш главата до края, преди да оставиш книгата, или можеш да си спреш по всяко време? - Дразня се, ако спра малко преди края на главата, но ако е в началото - не ми е проблем да оставя книгата за малко. Иначе обичам да си дочитам, но ми става интересно и дори и да съм уморена - прочитам още няколко глави..
7. Можеш ли да захвърлиш книгата, ако авторът те дразни? - Да ме дразни в какъв смисъл? (:
8. Ако попаднеш на непозната дума, спираш ли, за да потърсиш някъде значението? - Търся я след като завърша главата, след това препрочитам пасажа отново, за да наместя значението..

9. Какво четеш в момента? - Torment (Fallen, #2) - Lauren Kate
10. Коя е последната книга, която си купи? - Лолита - Владимир Набоков
11. От онези хора, които четат само по една книга ли си, или можеш да четеш по няколко наведнъж? - Само по една. И без това ги чета за отрицателно време ако ми е достатъчно интересно...
12. Имаш ли любимо място/време за четене? - Обикновено само вечер имам време. Предпочитам да чета навън, достатъчно е само да е тихо около мен, но винаги се случва така, че чета вечер в леглото или сутрин преди училище.
13. Какво предпочиташ – поредици от книги или самостоятелни издания? - И двете. Но понякога поредиците омръзват
14. Има ли книга или автор, който препоръчваш отново и отново на всичките си приятели? - На всички - не, но ако някой показва интерес към определен жанр, защо не (:
15. Как организираш книгите в библиотеката си? (по жанр, заглавие, име на автора и т.н.) - Първо - групирани са в поредици, после са наредени по големина и според лични предпочитания. А електронната ми библиотека е пълен безпорядък..
Върнете се в началото Go down
liuba2007

liuba2007


Брой мнения : 33
Join date : 30.11.2010
Age : 40
Местожителство : Добрич

Къде? Как? Колко? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде? Как? Колко?   Къде? Как? Колко? EmptyВто Ное 30, 2010 4:23 pm

1.Рядко си похапвам когато чета но ако ще го правя са солети(не обичам да си цапам книгите)
2.Кафе и вода
3.О не обичам да драскам по принцип читя доста задълбоченно и когато ми хареса някой момент или пасаж от книгата просто поглеждам страницата и я запомням и когато преключа с книгата се вращам на дадените стр. и ги препрочитам.
4.Със картонче.
5.Четя и двете зависи какво ми е препоръчано.
6.Зависи от главата ака е в интересен момент не мага да спра.Но след това винаги прочитам и малко от следващата и тогава мога да спра.
7.Не категорично ако неми е интерисна я оставям за ден два а след това я допрочитам.
8.Не но по късно я тарся.
9.Дочетох ИЗКУШЕНА и ще почвам ДНЕВНИЦИТЕ НА ВАМПИРА.
10.Поредицата на ДНЕВНИЦИТЕ НА ВАМПИРА
11.По принцип дочитам книгите или поридиците си и тагава почвам друга НО както се случи с УЧИЛИЩЕ ЗА ВАМПИРИ чакането е убийственно реших да почна друга.Защото иначе ще вися пред компютара и ще се ровя на всеки две минути дали не е излязла следващата.лудост
12.Любимо място ми е на дивана с кафе и цигара.
13.Зависи на каква вълна съм но напоследак съм по поредиците.
14.О препоръчвам доста често поредицата ЗДРАЧ.А сега и УЧИЛИЩЕ ЗА ВАМПИРИ.
15.По-ппоредици
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Къде? Как? Колко? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде? Как? Колко?   Къде? Как? Колко? Empty

Върнете се в началото Go down
 
Къде? Как? Колко?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» От къде разбрахте за форума?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
House of Night  :: Редовни заниятия :: Библиотека-
Идете на: