House of Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

House of Night

Училище за вампири
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Стенли

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
melrose

melrose


Брой мнения : 635
Join date : 10.11.2009
Age : 33
Местожителство : somewhere over the rainbow...

Стенли Empty
ПисанеЗаглавие: Стенли   Стенли EmptyСря Мар 17, 2010 9:30 pm

Стенли Ac7c2f3320b6028a

Станислав Сланев, известен с псевдонима си Стенли е български поп-изпълнител, известен със сътрудничеството си с групите Тангра и Спринт, както и със самостоятелната си кариера на певец и композитор.

Стенли завършва специалност Естрада в Музикалната академия. До 1984 г. работи с групите Такт и Паралел 42. В периода 1984 — 1986 г. е вокал в група Тангра, когато излиза емблематичният албум на групата „Бъди какъвто си“. След това се присъединява към група Спринт, за да започне през 1990 г. самостоятелна певческа кариера.

Издава албумите:

1990 — „Сълзите на скитника“
1992 — „Пътят към храма“
1992 — „Европодиум'92“ (съдържащ сингъла „Ля ля ля“)
1994 — „Как се казваш“
2002 — „Обсебен“
2004 — „Най-доброто“
За албума си от 1992 г. печели наградата „Певец на годината“ от националната „Рок академия“. През 1998 г. получава трета награда на конкурса „Златният Орфей“ за песента си „Човекът от квартала“.

Освен авторска поп-музика, Стенли пише и музика за театрални постановки:

„Буря“ на Гриша Островски в Драматичен театър „Константин Величков“ - Пазарджик, за която получава номинация за Аскеер.
„Нощта на Кардинала“ на Петър Маринков, копродукция на Театър „Сълза и смях“ и Пазарджишкия театър.
„Валентиновден“ на Иван Вирипаев, Драматично-куклен театър „Иван Димов“ - Хасково.
Стенли е женен за певицата Людмила Сланева - Локо, за чийто албум „Можеш“ (2005) той пише музиката и прави аранжиментите. Пише музика и за „Цветният албум“ (2002) на поп-певицата Ирра.

Стенли Album-36
Върнете се в началото Go down
Ani4ka__

Ani4ka__


Брой мнения : 25
Join date : 10.01.2010
Age : 34
Местожителство : Пловдив

Стенли Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стенли   Стенли EmptyСъб Мар 27, 2010 9:08 pm

Бях някъде 4-ти клас,когато за първи път чух песента "Обсебен" и гледах клипа.И ми се стори ужасяващ Very Happy 6 години по-късно преоткрих тази песен,за да се превърне за мен в нещо страхотно.Знам всяка дума от текста,а само да чуя мелодията и ставам,за да се размажа от танци.Тази песен събужда кръвта.Различна,шантава,психарска...уникална е просто.
Освен нея почти нищо друго не ми прави голямо впечатление от самостоятелната кариера на Стенли.С Тангра имат добри попадения,но аз съм си фен на Чочо Владовски и за мен лично той е по-добрият вокал Wink
Върнете се в началото Go down
melrose

melrose


Брой мнения : 635
Join date : 10.11.2009
Age : 33
Местожителство : somewhere over the rainbow...

Стенли Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стенли   Стенли EmptyСря Мар 31, 2010 1:23 am

Когато бях малка, незнайно защо не можех да понасям гласа на Стенли. И аз като Ани бях ужасена от клипа към песента "Обсебен". Сега Стенли ми е един от любимите БГ изпълнители.
Съгласна съм със Ани относно Чочо Владовски, той е страхотен, но някак си не мога да си представя някой друг да изпее "Оловният войник"; "Жулиета"; "Бъди какъвто си"...

Любимите ми песни на Стенли са: "Обсебен"; "Дъвка балон"; "Стар парфюм" и "Поля от слънчогледи".
Много ми харесва и като вокал на група Спринт, особено песента "До телефона".
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Стенли Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стенли   Стенли Empty

Върнете се в началото Go down
 
Стенли
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
House of Night  :: Редовни заниятия :: Музикална фонотека-
Идете на: