House of Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

House of Night

Училище за вампири
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 "Моят Свети Валентин"- Лорън Оливър

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Neko
Admin
Neko


Брой мнения : 276
Join date : 13.02.2010
Age : 34

"Моят Свети Валентин"- Лорън Оливър Empty
ПисанеЗаглавие: "Моят Свети Валентин"- Лорън Оливър   "Моят Свети Валентин"- Лорън Оливър EmptyЧет Фев 24, 2011 9:31 pm

*** Моят ***
Свети Валентин


"Моят Свети Валентин"- Лорън Оливър Enthusiastmoiatsvvalent


Тази книга е бестселъра на Ню Йорк Таймс за 2010 г. – „Моят Свети Валентин“ от Лорън Оливър. Тя е тотален хит сред тийнейджърите по цял свят и неслучайно заема водещо място сред 40-те най-добри книги за подрастващи в класацията на „Пъблишърс Уикли“ през настоящата година. „Моят Свети Валентин“ е с номинация за най-добър роман за тийнейджъри в класацията на „Романтик Таймс“ и заема завидна позиция в топ 100 на Amazon.com, където заглавието се радва на огромен интерес сред младите читатели.





„Моят Свети Валентин“ е дебютният роман на Лорън Оливър. Малко след излизането на книгата в началото на 2010 г. и светкавичния ѝ успех в САЩ, правата за филмиране са купени от Fox 2000. Това е вторият роман на Лорън Оливър, по който ще се заснеме филм, след „Delirium“, чиято световна премиера се очаква през януари 2011 г.



Романът разкрива историята на едно момиче, което трябва да съзрее само за няколко дни и по драматичен начин да научи последствията от всяко свое действие. „Моят Свети Валентин“ не е книга за любовта или за смъртта, а за Приятелството с главно „П“. Тя разкрива най-сложните, неустоими и истински взаимоотношения сред подрастващите, които превръщат детето в тийнейджър и маркират точката, където връзката помежду им се къса и започват трудностите на порастването.


Главната героиня Саманта Кингстън, тийнейджърка последна година в гимназията, на пръв поглед има всичко: приятелят ѝ е най-желаното момче, трите ѝ най-добри приятелки са просто удивителни, нейни са най-хубавата маса в заведението и най-доброто място на паркинга. Сам е от типа момичета, които на всяка цена държат да бъдат харесвани и с това често предизвикват омраза сред околните. Тя е известна, безразсъдна, високомерна, самовлюбена, готова да се изсмее в лицето на всеки, посмял да застане на пътя ѝ в постигането на желаното.


Изкачила се стремглаво по стълбата на популярността сред своите връстници, Саманта е в очакване на още един от вълнуващите дни в живота ѝ - петък, 14 февруари. В Деня на влюбените тя очаква да получи много внимание, цветя и приятни изненади. В незрялото ѝ наивно съзнание Свети Валентин трябва да бъде перфектният ден. Вечерта ѝ предстои вълнуващо парти с приятели, а след това Голямата нощ – планирана е първата интимна вечер с приятеля ѝ, най-готиното и известно момче в гимназията.
Последното нещо, което Сам очаква да ѝ се случи, е злополуката, която я връхлита неочаквано. В сетните мигове от живота си тя чува стържещ звук – метал в метал, и стъкло в метал, после стъклото се пръсва, купето на колата се сгъва на две и нахлува задушаваща миризма на изгоряло.




Но това не е краят за Сам. Съдбата ѝ предоставя още един шанс. Всъщност, седем шанса, защото всяка сутрин Сам се събужда във вчерашния ден. Седем сутрини тя се буди в седем часа в петък, 14 февруари в очакване да изживее перфектния Свети Валентин. Главната героиня изживява отново и отново последния ден от живота си, за да осъзнае по колко грешен начин е живяла. Трансформацията ѝ е бавна и мъчителна, но и безкрайно убедителна, в стремеж да опознае самата себе си и да промени живота си към по-добро. Дали обаче тийнейджърката ще успее само за един ден да поправи всеки грешен избор в краткия си живот и колко далеч може да стигне, за да го съхрани?
Върнете се в началото Go down
Наташа Рен

Наташа Рен


Брой мнения : 67
Join date : 27.02.2011
Age : 26
Местожителство : София

"Моят Свети Валентин"- Лорън Оливър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Моят Свети Валентин"- Лорън Оливър   "Моят Свети Валентин"- Лорън Оливър EmptyСря Мар 09, 2011 12:55 am

Е явно аз съм първа. Харесва ми как звучи, но бих предпочела да го гледам на филм (защото ме мързи са да чета) . Иначе много интересно. Харесвами че си се постаралада напишеш толкова много Shocked за книгата.
Върнете се в началото Go down
Devil's little sister

Devil's little sister


Брой мнения : 74
Join date : 22.02.2011
Age : 27
Местожителство : Пловдив

"Моят Свети Валентин"- Лорън Оливър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Моят Свети Валентин"- Лорън Оливър   "Моят Свети Валентин"- Лорън Оливър EmptyСря Мар 09, 2011 1:47 am

Хареса ми и то доста може би след време да я прочета,но и аз бих предпочела филма макар че в книгата е описано по подробно. Ще си я нареда в дългия ми списък с книги и някой ден може да и дойде времето Very Happy
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





"Моят Свети Валентин"- Лорън Оливър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Моят Свети Валентин"- Лорън Оливър   "Моят Свети Валентин"- Лорън Оливър Empty

Върнете се в началото Go down
 
"Моят Свети Валентин"- Лорън Оливър
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Лорън Монгомъри

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
House of Night  :: Редовни заниятия :: Библиотека-
Идете на: