House of Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

House of Night

Училище за вампири
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Спечелете "Kолеж за магьосници"

Go down 
+10
sunny_2107
Джо Мондюр
Samantha
Neko
krisinka_24
dead_by_sunrise
vamp_lady898
crazy_954
Nuriko
BleedingDust
14 posters
АвторСъобщение
BleedingDust
Butchering Whore
BleedingDust


Брой мнения : 527
Join date : 01.06.2009
Age : 31
Местожителство : [Kaeleer]

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyВто Юни 29, 2010 2:59 am

Спечелете "Магьосниците"
от Лев Гросман

Спечелете "Kолеж за магьосници" Th_pic-2

„Хари Потър открива Нарния!

Mодерен фентъзи роман за настоящи и пораснали фенове.”

Пъблишърс Уийкли


Цитат :
Куентин Колдуотър живее тъжен, меланхоличен живот. Макар и пълен отличник, той е нещастен. Единствената му мания е поредица от фентъзи книги за вълшебната страна Филория. Обсебен от приключенията и от магията на измислената страна, той препрочита книгите отново и отново.
Съкровеното му желание е не да кандидатства в университета „Принстън”, където е ясно, че ще приемат гений като него, а поне за миг да надзърне в света на Филория.

В един преломен ден Куентин попада на укрито с магия място в Ню Йорк, където времето тече по различен начин и където съществува... колежът по магия „Брейкбилс”. Макар колежът да не е Филория, той дава на Куентин възможност да учи магия и да прави заклинания – нещо, за което винаги е мечтал.

Оказва се, че магията не е лесна работа – мъчителни упражнения, заклинания на старохоландски и келтски, тежки предизвикателства, пътешествие по въздух до Южния полюс... Много скоро Куентин открива, че все още жадува за вълшебната страна от любимите си книги.

И един ден, когато целият му живот изглежда обречен на провал, той научава, че Филория съществува.

С помощта на приятелите си Куентин се отправя на най-бленуваното пътешествие в своя живот... за да открие ужасяваща истина.



Вариант №1:
Отговорете на следния въпрос:

Ако разполагате с неограничена сила, кое ще е първото нещо, което ще направите?

Вариант №2: Този е за по-креативните в рисуването под всякакъв вид, любителите на фотошоп и т.н.
Нарисувайте нещо/направете графика (и т.н. с подобните жанрове, можете също да изпратите снимка, колаж... за каквото имате муза) на тема "Магията около мен"

Моля, който и вариант да изберете, изпратете ни и:
Три имена:
Ник във форума:
Телефон за връзка:
Адрес:


Материалите изпращайте на houseofnightbg@gmail.com

За да участвате трябва да имате поне 5 мнения във форума!
Можете да участвате само с един вариант!

Краен срок за изпращане на материалите: 23:59 - 2. VII. 2010г.


Последната промяна е направена от BleedingDust на Сря Юни 30, 2010 7:01 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://hotboys-bg.heavenforum.com/portal.htm
Nuriko

Nuriko


Брой мнения : 87
Join date : 24.03.2010

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyВто Юни 29, 2010 4:40 pm

вътре съм
Върнете се в началото Go down
crazy_954

crazy_954


Брой мнения : 84
Join date : 25.06.2010
Age : 28
Местожителство : гр.Ямбол

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyЧет Юли 01, 2010 12:18 am

Записах се,но в първия имейл пропуснах всякакви данни Very Happy и затова Ви пратих втори имейл със същия текст + данните ми Wink
Върнете се в началото Go down
http://eclipsethemovie.com
vamp_lady898

vamp_lady898


Брой мнения : 233
Join date : 24.03.2010

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyЧет Юли 01, 2010 12:50 am

И аз се включих. Успех на всички! Smile
Върнете се в началото Go down
dead_by_sunrise

dead_by_sunrise


Брой мнения : 21
Join date : 05.03.2010

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyЧет Юли 01, 2010 6:56 pm

Аз участвах. Не че имах много муза, обаче го направих заради самото състезание - никога не е зле да проверя нивото си.
Върнете се в началото Go down
krisinka_24

krisinka_24


Брой мнения : 21
Join date : 11.05.2010
Age : 26

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyЧет Юли 01, 2010 7:24 pm

И аз участвах. Късмет на всички (:
Върнете се в началото Go down
http://vampire-kisses.forumotion.com
Neko
Admin
Neko


Брой мнения : 276
Join date : 13.02.2010
Age : 34

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyЧет Юли 01, 2010 8:02 pm

Ооо, само ние тук ли сме?! И аз участвах ... Smile
Върнете се в началото Go down
Samantha

Samantha


Брой мнения : 77
Join date : 06.04.2010

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyПет Юли 02, 2010 3:41 pm

Искам и аз.
Върнете се в началото Go down
Neko
Admin
Neko


Брой мнения : 276
Join date : 13.02.2010
Age : 34

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyПет Юли 02, 2010 4:27 pm

Няма лошо да искаш Smile. Участва ли? Крайния срок мина...
Върнете се в началото Go down
Джо Мондюр

Джо Мондюр


Брой мнения : 114
Join date : 12.12.2009
Age : 32
Местожителство : София...

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyПет Юли 02, 2010 5:49 pm

Аз вчера вечерта към 23 часа участвах сигурно се зачита дано..(:
Върнете се в началото Go down
http://loliand.vampire-legend.com/
crazy_954

crazy_954


Брой мнения : 84
Join date : 25.06.2010
Age : 28
Местожителство : гр.Ямбол

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyПет Юли 02, 2010 8:57 pm

Успех на всички участници.
А кога ще излезнат резултатите? Smile
Върнете се в началото Go down
http://eclipsethemovie.com
sunny_2107




Брой мнения : 6
Join date : 23.02.2010

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyПет Юли 02, 2010 9:55 pm

И аз пуснах.Успех!
Върнете се в началото Go down
simonka_144

simonka_144


Брой мнения : 15
Join date : 02.07.2010
Age : 28
Местожителство : Sofia

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyПет Юли 02, 2010 10:20 pm

Хора срока не е минал ! Днеска е последния срок. Днес до полунощ! Затова пишете, рисувайте и пращайте ! Smile) И аз играх. Успех на всички ! Smile)))
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com
Samantha

Samantha


Брой мнения : 77
Join date : 06.04.2010

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyСъб Юли 03, 2010 2:36 am

celest_skellyn написа:
Няма лошо да искаш Smile. Участва ли? Крайния срок мина...
Ей сега ще пусна. Как ме стресна с този краен срок... Smile
Аз като оставям за последния момент, така ми се пада... за миналия конкурс го изпуснах...
А има ли долна и горна граница в обема и формата на първия вариант? scratch
Късмет на всички.
Върнете се в началото Go down
zi.zany

zi.zany


Брой мнения : 350
Join date : 21.06.2010
Age : 28
Местожителство : an earthly paradise

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyСъб Юли 03, 2010 5:15 am

е стига де изпуснах крайния срок с 1 час ;х


Последната промяна е направена от zi.zany на Съб Юли 03, 2010 11:25 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Nuriko

Nuriko


Брой мнения : 87
Join date : 24.03.2010

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyСъб Юли 03, 2010 1:15 pm

наистина гадно, защото и все се опитвам да следя кога пускат нещо и да съм сред първите пратили.
Върнете се в началото Go down
simonka_144

simonka_144


Брой мнения : 15
Join date : 02.07.2010
Age : 28
Местожителство : Sofia

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyСъб Юли 03, 2010 10:29 pm

Някой знае ли кога излизат резултатие ? Защото цял ден се оглеждам ?
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com
Nuriko

Nuriko


Брой мнения : 87
Join date : 24.03.2010

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyНед Юли 04, 2010 12:33 am

и аз, но май няма нищо, да се надяваме да утре вечерта да излезят
Върнете се в началото Go down
divata_airis

divata_airis


Брой мнения : 148
Join date : 01.06.2009
Age : 36
Местожителство : Cirque Du Freak

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyНед Юли 04, 2010 3:15 pm

Двоен пост. Сори, за което, но ако бях едитнала горния не знам точно кога някой щеше да види, че печелившите са в него.
Този път аз бях жури. И спечелилите са:

vamp_lady898
Nuriko
krisinka_24
skyld-untamed
Джо Мондюр


Тъй като отговора на vamp_lady898 ми хареса ужасно много, смятам да го споделя с вас:
Цитат :
Ами първото нещо, което ще направя след като първоначалният шок отмине, ще се опитам да я използвам, за да подобря живота на хората. За толкова голяма сила е нужен голям контрол и намиране на правилният начин да се използва. Затова отначало много ще внимавам как и защо я използвам. Все пак с голямата сила идват и големите отговорности. Ако имам помощ ще е най – добре, но добре осъзнавам, че всичко се предполага да остане в тайна.
Смятам, че най – доброто, което би могло да се направи с нея е да се използва за добри цели. Например да спасяваш тези в нужда. Не бих могла да се сетя за по - подходящ начин. Бих се чувствала пълноценно, ако успея да подобря живота на някой, дори и съвсем малко. В света се случват ужасни неща, неконтролируеми, и има нужда от малко помощ. Би било чудесно тази помощ да дойде от моя страна. Дори и никой да не знае за това, което правя за тях, би си струвало. Животът е жесток и е готов да те смачка и ако успееш да помогнеш на някой да не бъде прегазен, си направил света едно по – добро място за живеене, дори и за този един единствен човек.
С наличието на такава голяма сила, човек има склонността да се поддава на гордостта си. Затова ще държа близките и семейството ми в близост до себе си, за да ми припомнят коя съм и откъде идвам. Мисля, че това е най – добрият начин да не изгубиш същността си и най – ценното, което притежаваш, а именно хората, които те обичат.

Ако искате да видите творбите на другите финалисти - само кажете и ще ги пусна =)

Честито на спечелилите!!!
Върнете се в началото Go down
http://polssysworld.blogspot.com/
Джо Мондюр

Джо Мондюр


Брой мнения : 114
Join date : 12.12.2009
Age : 32
Местожителство : София...

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyНед Юли 04, 2010 6:10 pm

Благодаря!Ами искаме да видим и другите уникален отговор! cheers
Върнете се в началото Go down
http://loliand.vampire-legend.com/
krisinka_24

krisinka_24


Брой мнения : 21
Join date : 11.05.2010
Age : 26

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyНед Юли 04, 2010 7:34 pm

Оле, не мога да повярвам, че спечелих. Много, ама много Ви благодаря. kiss
Върнете се в началото Go down
http://vampire-kisses.forumotion.com
zi.zany

zi.zany


Брой мнения : 350
Join date : 21.06.2010
Age : 28
Местожителство : an earthly paradise

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyНед Юли 04, 2010 7:53 pm

Браво на спечелилите ^^ Надявам се другия път да има хубава тема и аз да се включа ^^ иии пуснете и работите на другите да ги видим ^^
Върнете се в началото Go down
divata_airis

divata_airis


Брой мнения : 148
Join date : 01.06.2009
Age : 36
Местожителство : Cirque Du Freak

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyНед Юли 04, 2010 10:10 pm

Ето ги и останалите печеливши:

Отговорът на Nuriko
Цитат :
Трудно е да се каже. Разбира се първо ще искам да я изпробвам правейки най-различни дребни неща, но така би постъпил всеки, така че не мисля, че се зачита. Мисля, че бих искала да направя нещо би зарадвало майка ми. Може би само с един замах да преобзаведа цялата къща, нещо, което искаме да направим от доста време, но все нямаме средствата за това дори да започнем.
Сигурна съм, че мога да измисля нещо по-готино и оригинално. Защо пък да не изчакам джакпота да стане отново няколко милиона и не разбера числата? Може пък да си взема остров в Тихия океан и всеки ден да плувам с опитомени акули. Може пък да пътувам във времето и да отида в ерата на динозаврите или да си доведа няколко в наши дни. Може дори да направя така че да имам връзка с всеки компютър и вече да не ми се налага да пиша, а просто да предам мисълта си и тя да се появява там. Това би ми спестило доста време, но за всичко това има време.
Първото нещо, което искам да направя няма значение какво е стига да е за майка ми. Тя е най-добрата ми приятелка и страшно много си я обичам. Не заради неща от рода, че тя ме е родила и трябва да го направя, а просто го заслужава. Със сигурност всеки човек го казва за родителите си, но майка ми е един великолепен човек, който е преживял много и просто заслужава да бъде истински щастлива без повече тревоги.

Творбите на krisinka_24 (давам ги на линкове, че иначе трябва да ги ъплодвам на някой сайт, а малко ме мързи)

Цитат :

- http://picbg.net/u/52337/35893/447384.jpg
- http://picbg.net/u/52337/35893/447385.png

Отговорът на skyld-untamed
Цитат :

Ако да разполагаш с неограничена сила означава да можеш да правиш всичко във всички области, то със сигурност нямаше да направя нещо магично.Знам, че съм земен човек (въпреки, че харесвам фантастиката) и бих направила така, че да подобря живота на хората по целия свят.Както с безрабоните и бездомните,така и с децата в сиропиталищата и всички нуждаещи се.
Знам, че звучи налудничаво човек, който участва в конкурс за книга от жанра фантастика, да говори как ще опрви света, нещо което, може би, не иска много въображение, но знам че това е нещото което искам да направя, защото когато чета книги се пренасяам(в повечето случай) в един хубав свят,макар и населен с магьосници, вампири и други подобни. И въпреки красотата на това което чета аз оставам здраво стъпила на земята и когато затворя книгата се връщам в моя свят - време на глад,на отчаяние, на мизерия и осъзнавам, че няма вампири(колкото и да ис
кам) и магия и че рано или късно хората ще се самоунищожат! И ако имах силата бих променила нещата така, че всичко да върви нормално в един, за съжалени, немагичен свят като нашия!!!

И творбата на Джо Мондюр (отново линк)

Цитат :
http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/167/a/b/Fairy_Forest_by_roltirirang.png
Върнете се в началото Go down
http://polssysworld.blogspot.com/
vamp_lady898

vamp_lady898


Брой мнения : 233
Join date : 24.03.2010

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyНед Юли 04, 2010 10:32 pm

Мале, спечелих! Много, много Ви благодаря! Не мога да повярвам! Честито и на останалите спечелили!
Върнете се в началото Go down
Nuriko

Nuriko


Брой мнения : 87
Join date : 24.03.2010

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyНед Юли 04, 2010 10:43 pm

Много се радвам, че съм спечелила.
Поздравления и на другите.
Върнете се в началото Go down
bobo_pavlovo

bobo_pavlovo


Брой мнения : 139
Join date : 05.02.2010
Age : 29
Местожителство : Sofiq

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyНед Юли 04, 2010 10:43 pm

Честито на спечелилите. Жалко, че не успях да се включа в този конкурс, защото според мен тази книга е върха, но още други ден си я купувам. Просто нямах комп. Иначе честито на всички спечелили, отново! Smile
Върнете се в началото Go down
http://supernatural-fans.forummotion.com/forum.htm
Neko
Admin
Neko


Брой мнения : 276
Join date : 13.02.2010
Age : 34

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyВто Юли 06, 2010 4:52 pm

Честито на всички Smile Аз не спечелих, но и отговорит ми не беше хубав като техните така че ... Smile
Върнете се в началото Go down
krisinka_24

krisinka_24


Брой мнения : 21
Join date : 11.05.2010
Age : 26

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyЧет Юли 08, 2010 1:33 am

Чрез куриер ли ще си получим книгите?
Върнете се в началото Go down
http://vampire-kisses.forumotion.com
Nuriko

Nuriko


Брой мнения : 87
Join date : 24.03.2010

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyПет Юли 09, 2010 2:27 am

и аз това се чудя, вчера ходих да пощата. Гадното ако е куриер е че от седмица не ми работи звънеца и няма да разбера дори че е минал.
Върнете се в началото Go down
krisinka_24

krisinka_24


Брой мнения : 21
Join date : 11.05.2010
Age : 26

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyСъб Юли 10, 2010 12:13 am

Днес ми донесоха книгата. (:
Върнете се в началото Go down
http://vampire-kisses.forumotion.com
vamp_lady898

vamp_lady898


Брой мнения : 233
Join date : 24.03.2010

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyСъб Юли 10, 2010 12:19 am

И аз днес си получих книжката. Още веднъж Ви благодаря! Smile
Върнете се в началото Go down
Джо Мондюр

Джо Мондюр


Брой мнения : 114
Join date : 12.12.2009
Age : 32
Местожителство : София...

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyНед Юли 11, 2010 8:01 pm

Хора какво стана?Не е стигнала още до мен? Sad
Върнете се в началото Go down
http://loliand.vampire-legend.com/
Nuriko

Nuriko


Брой мнения : 87
Join date : 24.03.2010

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyПон Юли 12, 2010 6:28 pm

Днес сутринта ходих до пощата и нямаха нищо.
Върнете се в началото Go down
Джо Мондюр

Джо Мондюр


Брой мнения : 114
Join date : 12.12.2009
Age : 32
Местожителство : София...

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyВто Юли 13, 2010 8:19 pm

Пристигна,Благодаря по БГПОЩИ! cheers
Върнете се в началото Go down
http://loliand.vampire-legend.com/
Nuriko

Nuriko


Брой мнения : 87
Join date : 24.03.2010

Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" EmptyСря Юли 14, 2010 6:17 pm

И аз днес взех своята. Благодаря Ви и приятно четене на другите спечелили.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Kолеж за магьосници"   Спечелете "Kолеж за магьосници" Empty

Върнете се в началото Go down
 
Спечелете "Kолеж за магьосници"
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Спечелете "Пробудена"!
» Спечелете книга по избор!
» Спечелете "Изкушена"
» Спечелете "Хекс Хол"
» Спечелете "Изпепелена"!

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
House of Night  :: Хората на Вярата :: Конкурси-
Идете на: