House of Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

House of Night

Училище за вампири
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Спечелете "Измамена"!

Go down 
+5
perla333
Mitternacht
krisstewart94
Lady_Di
BleedingDust
9 posters
АвторСъобщение
BleedingDust
Butchering Whore
BleedingDust


Брой мнения : 527
Join date : 01.06.2009
Age : 31
Местожителство : [Kaeleer]

Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! EmptyСря Яну 13, 2010 3:21 am

Спечелете "Измамена"! Izmamena
Здравейте, скъпи потребители!
Наближава излизането на „Измамена” и прекрасните хора от СофтПрес ни уредиха с пет броя от книгата, които да раздадем на потребителите.
По тази причина спретваме и това конкурсче.
Има два варианта, от които можете да изберете как да се включите в конкурса.

Вариант №1: Отговорете описателно на следващите въпроси (с не по-малко от три-четири изречения).

Какви чувства би предизвикало Белязването у вас?

Как си представяте живота си по време и след Промяната (ако я преживеете… естествено)?

Кой е любимият компот на любимеца Ви от книгите? (Пояснение: това е любителски въпрос, няма да окаже влияние при избора, но определено ще се забавлявате)

Вариант №2: Този е за любителите на изобразителното изкуство. Изпратете ни графика/рисунка/снимка свързана по някакъв начин с поредицата. Моля, кажете и какво точно е изобразено на самата графика/рисунка/снимка. Ако имате и заглавие – още по-добре.

Моля, който и вариант да изберете, изпратете ни и:
Три имена:
Телефон за връзка:
Адрес:


Материалите изпращайте на houseofnightbg@gmail.com

Ако Ви е хванала музата, можете да участвате и с двата варианта. Няма ограничения в броя на графиките/рисунките/снимките, които можете да изпращате.


Краен срок за изпращане на материалите: 23:59 - 16. І. 2010г.

Личните данни няма да се използват по какъвто и да е бил друг начин, освен при евентуално печелене на конкурса от Ваша страна, при което ние ще ги предоставим единствено на издателя, за да може да Ви бъде изпратена наградата.
Върнете се в началото Go down
http://hotboys-bg.heavenforum.com/portal.htm
Lady_Di

Lady_Di


Брой мнения : 85
Join date : 11.01.2010
Age : 33
Местожителство : mraka

Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! EmptyЧет Яну 14, 2010 5:33 am

Аз вече почнах да рисувам ((((( sun ))))

аз ве4е по4нах да рисувам ((((( sun ))))


Последната промяна е направена от BleedingDust на Чет Яну 14, 2010 5:37 am; мнението е било променяно общо 2 пъти (Reason for editing : Коментари написани на "шльокавица" не се толерират. Азбуката ни съдържа буквата "ч", нека я ползваме!)
Върнете се в началото Go down
krisstewart94

krisstewart94


Брой мнения : 20
Join date : 29.12.2009
Age : 29

Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! EmptyПет Яну 15, 2010 5:35 pm

Пуснах си писмото.. Smile да се надяваме имам шанс :s bounce
Върнете се в началото Go down
Mitternacht

Mitternacht


Брой мнения : 251
Join date : 07.12.2009

Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! EmptyСъб Яну 16, 2010 12:12 am

И аз изпратих моята рисунка. >.>

Успех на всички други, които участват! ^_^
Върнете се в началото Go down
perla333




Брой мнения : 75
Join date : 22.11.2009
Age : 29

Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! EmptyНед Яну 17, 2010 12:32 am

Аз след малко си пращам писмото..
А да попитам кога ще разберем победителите??
Върнете се в началото Go down
sisoranka

sisoranka


Брой мнения : 7
Join date : 17.12.2009
Age : 34

Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! EmptyНед Яну 17, 2010 12:54 am

и аз изпратих мойто .....

Успех на всички Smile
Върнете се в началото Go down
perla333




Брой мнения : 75
Join date : 22.11.2009
Age : 29

Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! EmptyНед Яну 17, 2010 1:33 am

Току-що си изпратих писмото..
Сега само ще чакам Surprised
Върнете се в началото Go down
Джо Мондюр

Джо Мондюр


Брой мнения : 114
Join date : 12.12.2009
Age : 32
Местожителство : София...

Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! EmptyНед Яну 17, 2010 8:08 am

Успех на всички!Аз също пратих...Забравих да напиша заглавието на снимката с окото "Леденото око" изобразява студенината на Промяната...
Върнете се в началото Go down
http://loliand.vampire-legend.com/
perla333




Брой мнения : 75
Join date : 22.11.2009
Age : 29

Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! EmptyНед Яну 17, 2010 7:22 pm

Не искам да ставам нахална,но съм много нетърпелива и затова ще питам направо: Кога ще разберем победителите??
Върнете се в началото Go down
BleedingDust
Butchering Whore
BleedingDust


Брой мнения : 527
Join date : 01.06.2009
Age : 31
Местожителство : [Kaeleer]

Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! EmptyНед Яну 17, 2010 7:27 pm

Ами, съвсем скоро!
Изпаднахме в проблемна ситуация, защото има някои неща, които доста си ги бива и се чудим какво да правим. Но не се безпокойте, до час - два, довечера максимум ще ги има!
Върнете се в началото Go down
http://hotboys-bg.heavenforum.com/portal.htm
sisoranka

sisoranka


Брой мнения : 7
Join date : 17.12.2009
Age : 34

Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! EmptyПон Яну 18, 2010 1:58 am

ох вече нямам търпение,голямо напрежение е bounce
Върнете се в началото Go down
BleedingDust
Butchering Whore
BleedingDust


Брой мнения : 527
Join date : 01.06.2009
Age : 31
Местожителство : [Kaeleer]

Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! EmptyПон Яну 18, 2010 2:13 am

Първо - благодаря на всички участници! Имаше наистина добри попадения. Днес цял ден сме си удряли главите кои точно пет да изберем. Беше истинско предизвикателство за журито. Ако Ви има в списъка по-долу - Честито! Ако не - не се притеснявайте, следващия път.
И така! Ето ги и печелившите! Държа да отбележа, че човекът, който основно решава нямаше идея кой кой е, тъй че не е имало пристрастия.


PassionsName
renito0o
melrose
Mitternacht
(а дано съм познала, пощата е jutsy@abv.bg)
puzzle

Не съм редила нещата по места, защото ми е просто невъзможно. Честити книжки, момичета!
По-късно ще постна и самите неща, които спечелиха. Наистина беше невъзможно трудно накрая, бяхме и леко притиснати от времето... и отново благодаря на всички, които взеха участие!
Върнете се в началото Go down
http://hotboys-bg.heavenforum.com/portal.htm
melrose

melrose


Брой мнения : 635
Join date : 10.11.2009
Age : 32
Местожителство : somewhere over the rainbow...

Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! EmptyПон Яну 18, 2010 2:30 am

Честито на всички! Smile
Върнете се в началото Go down
renito0o

renito0o


Брой мнения : 24
Join date : 28.07.2009
Местожителство : на пейката пред вкъщи

Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! EmptyПон Яну 18, 2010 2:32 am

Честито и от мен!
Върнете се в началото Go down
BleedingDust
Butchering Whore
BleedingDust


Брой мнения : 527
Join date : 01.06.2009
Age : 31
Местожителство : [Kaeleer]

Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! EmptyПон Яну 18, 2010 2:46 am

И така. Предполагам ще е в няколко поста, но ще постна тук и произведенията на печелившите. Още веднъж - честито!

PassionsName

Какви чувства би предизвикало Белязването у мен?

Чувства. Интересно понятие. Дали някой чувства нещо, когато Съдбата го застига? Дали „чувство” е първата дума, която изниква в съзнанието ти, когато се почувстваш на място?
Мислите, биха ме завладели ако бъда Белязана. Мисли за същността на битието, за неизбежността на предопределеното призвание, за това как хората се задоволяват с малко...Но, наистина, мисълта би била основата на моето съществуване тогава. Както казва Рене Декарт:”Мисля, значи съществувам”. Защо тогава да не бъдем заети с човешката същност и нейната преходност и не се замислим въху безсмъртието и неговата съшност. Можем да я определим само с една дума – божествена.
Навлезте в съзнанието. По-навътре. Там е болката. Основата на хуманността. Ако нямаше болка, нямаше да сме преходни и нямаше да сме такива. Щяхме да сме други. Промяната – това е еволция. А безсмъртието – това е шансът да видиш всичко ясно, без изкривяване и без да съдиш. Това е силата да си безпристрастен и да наблюдаваш.



Как си представям живота си след Белязването?
Представете си замък. От онези големите, с кули в готически стил, орнаменти-гаргойли, водоливници, прашни забравени стаи, тайни проходи, студени тъмници, гоблени, които едва успяват да покрият каменните му кости. Общо-взето разкош, който прикрива същината на сградата – истинската й цел. Каква е въпросната цел, бихте се запитали. Тя е господство. Тя е война. Тя е студенината зад очите на една жена, която се кани да извърши убийство, за да защити семейството си от насилника. Тя е безпощадната буря, която не се интересува от това, че ще издави цели стада.
В замъка има два типа хора. Тези, които виждат само лукса и удобствата. Престижът, който той осигурява. И Другите. Тези, които Разбират. Представете си едните като празноглави руси принцеси, които се шляят по копринени рокли из главните стаи, чуриликат почти постоянно за принцове и не им хрумват такива „ненужни” мисли като:”За какво съм тук и каква е целта ми” и още по-празноглави руси принцове (по правило мъжете са по-празноглави), чиято единствена цел в живота може да бъде описана само в краткия хрускав писък на някое животинче, сполетяно от стрелата на въпросните.
Ето ги и другите. Обикновено се движат сами, но когато имат някаква обща цел се обединяват, за да подсигурят съществуването на своя странен и изчезващ „орден”. Ако можехме да го кръстим, то щеше да е „Власт”. Това са хората с истинското разбиране за сила и за нейното значение. Магията и свръестественото са просто част от тази сила. Върхът на айсберга. Истинската сила извира отвътре.
И ето ме мен. Не задължително лидерът, но хроникьорът. Онази, която Помни. Онази, която Вниква. Онази, която Разбира.

renito0o

Спечелете "Измамена"! Pageb

melrose


Вариант 1.

I. Какви чувства би предизвикало Белязването у вас?


Като за начало: шок и ужас. И без това си падам леко аутсайдер, само до това ще ми е.
След това започва клиширания процес на приемане. Развива се в пет етапа. Като за начало-отричане „Не, не е вярно!”, „Не се случва с мен!”. Във втория етап, отричането ми ще премине в гняв „А, защо на мен, а?!”
Така в опит за успокоение ще дойде и третия етап-пазаренето. Ще се опитам да се „пазаря” със себе си и със този, който ме е белязал (освен ако не си е тръгнал вече).
Но, когато и това се окаже безполезно, предполагам ще отида на етап 4: депресия и самоизолация. Ще се покрия от лицето на земята (или иначе казано, ще си отида в стаята), мислейки, че съм единствена, докато не приема факта (етап 5), че явно така е трябвало да стане, че може би е за добро. Но това е само, ако ме бележат. Въпреки че, дълбоко в себе си, ще тая и малко вълнение. Все пак, не винаги е лошо да си различен. Това таи своите предизвикателства и удоволствия.


II. Как си представяте живота си по време и след Промяната (ако я преживеете… естествено)?


Ново място, непознати хора, следователно съм „обречена” на поне ден тишина, защото не познавам никой. Неловко-мисля, че това е думата, поне в началото. Каквато и нагласа да имаш, нова и непозната обстановка, в началото винаги е неловко.
Дали заради това, че трябва да свикнеш със самата мисъл за „нов живот”, дали поради факта, че едновременно с това трябва да свикнеш с новата „среда на живот”, в ново училище, с нови хора, винаги е някак неловко.
Страхът е другата част.
Самата мисъл, че не знаеш на кой можеш да се довериш и да разчиташ си е достатъчно страшна. А, споменах ли, че самото място е странно?!
Изобщо страхът съпътства всяко ново изживяване. Дори и след като опознаеш хората, свикнеш с обстановката, той си остава в теб.
Да не говорим, че трябва да преминеш и през Промяната, която може да е всичко друго, но не и лесна.
Но въпреки това, мисля, че ще е страхотно. Все пак, не всеки получава шанс да изживее нещо такова!

III. Кой е любимият компот на любимеца Ви от книгите?

Може да се каже, че любимият ми герой е Ерик, поне що се отнася до вкусът му за музика, книги, филми и т.н. По това доста си приличаме. За това си мисля, че любимите му компоти са от череши и праскови.

Mitternacht(ако съм познала по пощата)

Спечелете "Измамена"! Th_zoey_redbird

puzzle

Тук пък вече не мога да избирам. Толкова много неща ми прати, че главата ми бумти още.
Спечелете "Измамена"! Honbanner2
Спечелете "Измамена"! Th_burnedcover5copy Спечелете "Измамена"! Th_honwall7
Върнете се в началото Go down
http://hotboys-bg.heavenforum.com/portal.htm
krisstewart94

krisstewart94


Брой мнения : 20
Join date : 29.12.2009
Age : 29

Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! EmptyПон Яну 18, 2010 3:18 am

Честито и от мен Smile
Върнете се в началото Go down
Джо Мондюр

Джо Мондюр


Брой мнения : 114
Join date : 12.12.2009
Age : 32
Местожителство : София...

Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! EmptyПон Яну 18, 2010 5:30 am

ЧЕСТИТООО! Twisted Evil
Върнете се в началото Go down
http://loliand.vampire-legend.com/
Mitternacht

Mitternacht


Брой мнения : 251
Join date : 07.12.2009

Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! EmptyПон Яну 18, 2010 3:49 pm

Ъъъъ...Да ... Това забравих да напиша. Муа е jutsy@abv.bg (: xD
Та честито на всички! Razz
Върнете се в началото Go down
Lady_Di

Lady_Di


Брой мнения : 85
Join date : 11.01.2010
Age : 33
Местожителство : mraka

Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! EmptyВто Яну 19, 2010 2:53 am

честито на вс които са спечелили!!!! hug Спечелете "Измамена"! 118774
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Спечелете "Измамена"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете "Измамена"!   Спечелете "Измамена"! Empty

Върнете се в началото Go down
 
Спечелете "Измамена"!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Спечелете "Вечна" (#o1 от Безсмъртните на Алисън Ноел)
» Спечелете "Избрана"!
» "Бранителката на портата" от Мишел Зинк
» Новини (книгите)
» Спечелете "Преследвана"

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
House of Night  :: Домът на Мрака :: Информационно табло-
Идете на: